"Devak" mahlaslı sokak sanatçısı, illüstratör, gezgin.

1990 yılında Ankara’da doğdum. Konya Selçuk Üniversitesi Makine Teknikerliği bölümünü bitirdim. 21 yaşında Arif Başaran’ın resim kursuna katıldım, sanatla orada tanıştım. 2 senelik kursun ardından Eskişehir Görsel İletişim Tasarım bölümünü kazandım. 2014 yılından bu yana 300’den fazla duvar boyadım, bolca şehir ve ülke gezdim. Proje üretmeye ve sokakları renklendirmeye devam ediyorum.

Çizer-gezerin hikayesi...

Merhaba,

Heyecan ve merakla çıktığım yolculuğumun başında; üretmek ve keşfetmek arzusuyla sizleri selamlıyorum.

Dünyayı renklendirmek için çıktığım bu yolda onlarca şehir gördüm. Kilometrelerce uzağa gittim; şehirleri, köyleri, duvarları boyadım. Onlarca bireysel proje tasarladım ve belki bir o kadar projeye destek verdim. Doğayla, insanla ve sanatla barışık bir yeryüzünü hayal ediyorum.

Adım Aybars Yücel. Sokak sanatçısıyım.

Doğanın yokoluşuna, insanî değerlerin kayboluşuna, sanatın ve değerinin yitirilmesine karşı mücadele etmeye çalışıyorum; duvarlara bıraktığım renkler, yaşadığımız kaosa karşı bir isyan niteliğindedir.

Üretmenin ve birliğin gücüne inanarak ve inatla;  dünyayı renklendirmek için yolda olacağım. Sizleri, bu yolculuğa eşlik etmeye davet ediyorum.

 Sokaklarda buluşmak üzere…

Kalemimle, boyalarımla, fırçalarımla...
aybars-yucel-hakkimda
Aybars Yücel
İllüstratör, Sokak Sanatçısı
Workshop

MEF ÜNİVERSİTESİ

2017 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık Tasarım Festivali kapsamında düzenlediğim “mekan ve mural bütünlüğü” workshop çalışması.

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

2018 yılında Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde düzenlenen workshop çalışması.

Shopping Cart