Roadraw

bilecik-ceylanin-hikayesi-1

Kendi çocukluk hikayelerimle başlayan ve yolda tanıştığım kişilerin hikayeleri ile büyüyen bir çizim serisidir, Roadrow. Köyleri ve şehirleri boyamayı, hikayeler toplamayı amaçlar. 

Dinlediğimiz masalların, öykülerin zihnimizde canlandığı bir dünya vardır. Gerçek hayatta yaşadıklarımız birer anı olduğunda, o dünyaya doğru yol alır. Kimi anılar renkli, kimi anılar karanlık. Ancak bizi biz yapanlardır o hikayeler. Kimisi çocukluğumuzdan gelir, gerçek oldukları kadar soluktur da. Kimisi hayal edip de gerçekleştiremediklerimizdir, acımızdır. Varoluşumuzun anlamı bu hikayelerde gizlidir. 

Sokaklarda gezerken duvarlara bakıp insanlarla tanışabildiğinizi hayal edebiliyor musunuz? Heyecan verici! 

Roadrow bir çizim serisinden de ötedir, belgedir. Türkiye’den başlayan ve dünyanın tüm şehirlerine uğramayı hedefleyen bir yolculuk fikridir. Bu yolculuğa eşlik etmek ister misiniz?

dogayla-konusan-cocugun-hikayesi-1
dogayla-konusan-cocugun-hikayesi-1
dogayla-konusan-cocugun-hikayesi-1
gezgin-ve-ayi-arkadasi-1
gezgin-ve-ayi-arkadasi-2
gelincigin-hikayesi-1
kaktus-cocugun-hikayesi-1
kaktus-cocugun-hikayesi-2

Karpuz kabuğunu denize biz düşürürdük! 

Kardeşim ve ben karpuz yemeği çok severdik. Öyle severdik ki, önlüğümüzü çıkarmazdı annem yaz aylarında. 2 odalı küçük bir evin içinde, ellerinde karpuz dilimleriyle koşturan sepya anılar var çocukluğumda. Doğa yeniden uyandığında, biz de karpuz pembesi yanaklarımızla neşe katardık dünyaya. Kokusunu duyduğumda çocukluğumu, kardeşimi hatırlarım. Ortalık kirlenir mi diye dert etmeden yediğimiz karpuzları…

karpuzsever-cocugun-hikayesi-1
karpuzsever-cocugun-hikayesi-1

Libya’nın Trablus şehrinde bir köy okulunda bulunan mural çalışması, Libya’lı bir çocuğun kabuslarını anlatıyor. Savaş uçaklarının seslerinden korktuğu için her gece kümese gidip tavşanların arasında uyuyan bir çocuktu o. Kabus gördüğü zamanlarda uykusundan uyanıp arkadaşlarının yanına kıvrılırdı…

libyali-cocugun-hikayesi-1
libyali-cocugun-hikayesi-1
sincabin-hikayesi-1
sincabin-hikayesi-1
ucan-filin-hikayesi-1

Roadrow'u Instagram'da takip etmek için tıklayın!

Shopping Cart